نشانی مطب

آدرس: آذربایجان شرقی
مراغه - خیابان خواجه نصیر - جنب بانک رفاه

تلفن تماس: 37242266 - 041

پست الکترونیکی: mail@drakbarident.ir

زبان وب سایت
دسته بندی های مطالب
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟
دکتر اکبری

دکتر رضا اکبری با مدرک دکترای دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی شیراز فارغ التحصیل 1379، افتخار دارد خدمات دندانپزشکی را مطابق با آخرین دستاورد های علم دندانپزشکی، در اختیار شهروندان عزیز قرار دهد.

آمار سایت
کل اعضاء: 13
کاربران آنلاین: 2
کل مطالب: 9
کل بازدید ها: 422039

روش تميز کردن بريج هاي دنداني


بازدید صفحه: 6090
نوشته شده توسط: مصطفی حقی فام
آخرین تغییر: جمعه 18 مرداد 1392 - 01:41 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 18 مرداد 1392 - 01:41 ق.ظ

بهداشت دهان و دندان ها از اهميت فوق العاده اي برخوردار است. مسواک و نخ دندان بهترين روش براي تميز کردن دندان هاي طبيعي است اما بايد توجه داشت در مواردي که دندان ها بازسازي شده اند ، جراحي لثه انجام شده ويا دندان هاي مصنوعي در دهان وجود دارند تميز کردن دندان ها ممکن است متفاوت باشد و نياز به وسايل و ابزار ديگري داشته باشيم.
بريج هاي دنداني نوعي دندان مصنوعي ثابت است که بر روي دو دندان مجاور قرار مي گيرد.
در اين روش دو دندان مجاور ناحيه بي دنداني تراش خورده و به عنوان پايه قرار مي گيرند ودندان مصنوعي در حقيقت به اين دندان هاي پايه متصل مي شود.
از آن جائي که اين دندان ها در دهان ثابت مي باشند بسيار مهم است که به طور مرتب تميز شوند.
ناحيه بي دنداني را نمي توان با نخ دنداني معمولي تميز کرد زيرا از ناحيه بين دنداني رد نمي شود. بنابراين بايد بتوانيم به گونه اي نخ را از زير بريج رد کنيم .
خوشبختانه هم اکنون انواعي از نخ هاي دنداني وجود دارد که به طور اختصاصي براي تميز کردن زير بريج ها ساخته شده اند. اين نخ ها به گونه اي ساخته شده اند که يک سر محکم تر دارند که قابليت رد شدن از زير بريج را دارد. پس از رد شدن نخ از زير بريج با قسمت پهن تر نخ مي توان ناحيه بين بريج ولثه ونيز اطراف دندان هاي پايه را به طور کامل تميز نمود
در صورتي که بخواهيم از نخ هاي معمولي براي تميز کردن زير بريج ها استفاده کنيم به وسيله اي براي رد کردن آن از زير بريج احتياج داريم. خوشبختانه اين وسيله نيز به شکل هاي مختلفي در داروخانه ها موجود است.
از ديگر وسايلي که در تميز کردن ناحيه زير بريج ها به کار مي رود واترپيک يا واترجت است. اين ها دستگاهي هستند که آب را با فشار به ناحيه بين دندان و زير بريج ها مي پاشد وخرده هاي غذاي باقيمانده را خارج مي نمايد.هم اکنون اين دستگاه ها به طور مستقل ويا همراه با مسواک برقي در داروخانه ها وجوددارند.
افرادي که بريج دارند بايد حداقل شبي يک بار ناحيه زير بريج را به طورکامل تميز نمايند تا از پوسيدگي دندان هاي پايه وايجاد بيماري هاي لثه در اطراف آن ها جلوگيري گردد و هميشه دهاني تميز وبي بو داشته باشند.


نظرات: