نشانی مطب

آدرس: آذربایجان شرقی
مراغه - خیابان خواجه نصیر - جنب بانک رفاه

تلفن تماس: 37242266 - 041

پست الکترونیکی: mail@drakbarident.ir

زبان وب سایت
دسته بندی های مطالب
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟
دکتر اکبری

دکتر رضا اکبری با مدرک دکترای دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی شیراز فارغ التحصیل 1379، افتخار دارد خدمات دندانپزشکی را مطابق با آخرین دستاورد های علم دندانپزشکی، در اختیار شهروندان عزیز قرار دهد.

آمار سایت
کل اعضاء: 13
کاربران آنلاین: 6
کل مطالب: 9
کل بازدید ها: 421997

از زيبايي تا اعتمادبه نفس


بازدید صفحه: 3905
نوشته شده توسط: مصطفی حقی فام
آخرین تغییر: جمعه 18 مرداد 1392 - 01:33 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 18 مرداد 1392 - 01:33 ق.ظ

لبخند دلنشين هر چهره اي را زيباتر مي کند. دلنشيني لبخند با زيبايي دندان ها گره خورده است.
زيبايي دندان ها هم قدري دقت مي خواهد؛ دقتي که به زحمتش مي ارزد. عمق و اهميت اين ارزش هم زماني قابل درک است که متاسفانه زيبايي دندان هاي خود را از دست داده باشيم.
پس يادمان بمانددهان و دندان از مهم ترين اجزاي صورت هستند و در زيبايي ما نقش بسيار مهمي ايفا مي کنند. به همين دليل، داشتن دهان و دندان هايي سالم يکي از نکات بسيار مهم و اساسي در زيبايي صورت و ظاهر به حساب مي آيد. از اين رو، تمام مردم همان طور که براي سلامت دندان هاي خود اهميت قائل هستند، براي زيبايي آنها هم تلاش مي کنند.
نکته جالب ديگر آن که متخصصان بر اين باورند که داشتن دندان هاي سالم و مرتب بجز زيباتر کردن چهره، اعتماد به نفس انسان را نيز افزايش مي دهد و چنين فردي در جمع راحت تر و بهتر سخن مي گويد و سخنش بيشتر مورد توجه قرار مي گيرد.
اگر شما هم دوست داريد دندان هاي سفيدي داشته باشيد، خوب است چند نکته کوچک را به خاطر بسپاريد.با انجام همين موارد ساده مي توانيد دندان هاي خود را سالم تر و زيباتر نگه داريد و از بد رنگ و شکل شدن آنها در حد امکان جلوگيري کنيد.

اجازه ندهيد دندان تان جرم بگيرد
خيلي ها تصور مي کنند جرم سطح دندان ها از عواملي است که زيبايي را تحت تاثير قرار مي دهد؛ به همين دليل هم هر از چند گاهي سراغ دندانپزشک مي روند و از او مي خواهند دندان هاي شان را جرم گيري کند. غافل از اين که اين راه به ناکجاآباد دندانستان مي رود.
پس بهتر و منطقي تر آن است که جرم گيري دندان ها را فراموش کنيم و به قول اهل فن به فکر پيشگيري باشيم که بهتر از درمان است. براي اين منظور بهتر است بدانيد که مصرف بيش از حد قهوه مي تواند باعث افزايش جرم دندان هاي شما شود .
توجه داشته باشيد اگر اين عادت را در زماني کوتاه ترک نکنيد ممکن است ديگر نتوانيد از دست اين جرم ها و رنگ نامطلوب دندان ها خلاص شويد .
يکي ديگر از علل جرم گرفتن دندان ها مصرف بيش از حد سيگار است. افراد سيگاري معمولا دندان هاي کدر و زرد رنگي دارند و اين جرم ها هم بسختي قابل پاک شدن است.
پس اگر دوست داريد دندان هاي تان جلوه چهره و صورت تان باشد ، بايد سيگار را کنار بگذاريد .رعايت نکردن بهداشت دهان و دندان، آشنا نبودن با شيوه صحيح مسواک زدن و استفاده از مسواک هاي کهنه و مستعمل هم مي تواند از عواملي باشد که موجب جرم گرفتن دندان شود .

  راه هايي براي سفيد ماندن دندان ها
اگر شما هم دندان هاي سفيد را دوست داريد و مي خواهيد مراقب آنها باشيد تا با مشکلي جدي مواجه نشوند ، به اين چند نکته توجه کنيد .
مهم ترين راه پيشگيري از اين مشکل مسواک زدن است. البته هر ساعت يکبار و آن هم به روش صحيح. دقت داشته باشيد که استفاده نامناسب و غيراصولي و بيش از حد از مسواک نيز مي تواند موجب آسيب رساندن به دندان ها شود.
همچنين استفاده از نخ دندان به بيرون آمدن جرم هاي بين دندان ها کمک مي کند؛ اين کار باعث مي شود جرم هاي سطح دندان نيز راحت تر برطرف شود.
استفاده از خمير دندان هايي که خاصيت از بين بردن جرم هاي دنداني را دارند نيز يکي ديگر از راه هاي خلاص شدن از اين جرم هاست.
مي گويند توت فرنگي يک انتخاب مناسب براي از بين بردن اين جرم هاست. اگر شما هم درگير اين مشکل شده ايد، مي توانيد به آساني و با استفاده از اين ميوه خوشمزه مشکل را در حد خود رفع و حل کنيد .
استفاده از آب نمک نه چندان غليظ هم يکي ديگر از راه هايي است که به از بين بردن جرم ها و داشتن دندان هاي سفيدتر به شما کمک مي کند.
غرغره کردن آب نمک در هر روز (بخصوص پيش از خواب) و ماليدن مقداري نمک روي دندان ها مي تواند کمک بزرگي براي از بين بردن اين جرم ها باشد.
شايد شما هم از دوستان پيشنهاد مصرف آبليمو را براي از بين بردن جرم دندان ها شنيده باشيد. شايد آبليمو بتواند دندان هاي شما را سفيدتر کند، اما مصرف بيش از حد اين ميوه باعث صدمه ديدن لايه رويي دندان شده و مصرف آن در طولاني مدت حتي جرم هاي بيشتر را به همراه مي آورد.
در پايان لازم است باز هم تاکيد کنيم مصرف چاي، قهوه، سيگار و غذاهايي را که داراي رنگ هستند به حداقل برسانيد تا به جرم دندان دچار و گرفتار نشويد . اگر با همه اين تدابير باز هم از رنگ و جرم دندان ها گله داشتيد، بهترين راه حل، مراجعه به دندانپزشک است تا با تدبير و درمان مناسب، دندان هاي زيباتر، چهره اي بهتر و اعتمادبه نفس بيشتري داشته باشيد


نظرات: